O nás

Selský dvůr je penzion v srdci Českomoravské vrchoviny, v klidném prostředí a v jedné z nejméně civilizačně dotknuté oblasti. Penzion je ideální pro pobyt dětí (letní tábory, školy v přírodě), pro rekreaci rodin. Dále pak pro lyžařské výcviky, sportovní soustředění, ozdravné pobyty, školení apod.

Kapacita penzionu je cca 85 lůžek – více podrobností naleznete v odkazu Ceník – ubytovací pořádek penzionu.

Vážení klienti, na podzim roku 2011 proběhla rekonstrukce celé budovy, kde byly pokoje se společným sociálním zařízením. Nyní už jsou tedy všechny pokoje s vlastním příslušenstvím. Fotografie všech pokojů a interiéru penzionu jsou k dispozici ve fotogalerii. Ceny jsou pro všechny pokoje stejné. Pro velké skupiny na více nocí – cena dohodou.

Pobyt je zajišťován s celodenním stravováním v letním i zimním období.

Pro všechny ubytované hosty je k dispozici formanka Selský sklep a letní zahrádka ve dvoře a pro všechny ostatní žíznivé a hladové hosty byla v červnu 2008 nově otevřena nekuřácká restaurace. V restauraci je stálá prodejní výstava malíře Vysočiny Jiřího Peřiny.

K dispozici pro ubytované hosty je společenský sál, klubovna, herna stolního tenisu a místo pro táborový oheň.

V zimní sezóně můžete využít sjezdovku v Novém Jimramově (cca 5 km od penzionu) – pan majitel nabízí službu odvozu našich ubytovaných hostů, má k dispozici auto pro 10 osob – 1 cesta/1 auto=120,-Kč

Dále je v zimě zasněžovaná a udržovaná sjezdovka ve Svratce a v Novém Městě na Moravě (obě cca 15 km od penzionu).

V okolí Daňkovic vedou udržované lyžařské běžecké trasy.

V letní sezóně využijete několik přírodních koupališť (rybníků) v okruhu 5 km – Milovy, Sykovec, Medlov.

Ubytovaní si mohou zdarma zasportovat přímo u penzionu na fotbalovém hřišti (70 x 35 m), antukovém tenisovém kurtu (nemáme k zapůjčení rakety a míčky) a nohejbalovém/volejbalovém hřišti s prosívkovým povrchem.

Pro milovníky cyklistiky je k dispozici mnoho kilometrů značených cyklotras a přímo v penzionu možnost úschovy kola.

Náruživým houbařům slibují zdejší lesy v podzimních měsících dobrý úlovek.

V našem penzionu máte možnost připojení k internetu pomocí Wifi, díky tomu, že penzion je bývalý statek a jsou zde široké kamenné zdi, tak nezaručujeme signál internetu ve všech prostorách.

Dále v našem penzionu zprostředkováváme masážní služby (od externí masérky, proto je vhodné si tuto službu domluvit před nástupem na pobyt)

Z technických a organizačních důvodů nepřijímáme platby platební kartou.

Věříme, že Vás naše nabídka zaujme a najdete k nám cestu po celý rok.

Na Vaši návštěvu se těší

                                                                                                         Personál penzionu